AKTUALITY, POZVÁNKY:


úvodaktuality, postřehy, komentáře >aktuality, postřehy, komentáře 2008

AKCE, KOMENTÁŘE:

==========================================================================

13.12.08:  LAMA TOUR 2008 – finále !!!

Neuvěřitelné, co se zde dělo !
Do dlouho očekávaného štědře dotovaného finále nastoupily nejsilnější dvojice, které vzešly z průběhu šesti kol celoročního turnaje. Všech dvanáct deblových dvojic se nejprve seřezalo ve skupinách po třech a potom následoval vražedný pavouk, který poslal poražené do sprch a do baru a vítěze rovněž do baru a znova na kurty.
Ve finále nebylo slabých týmů o čemž by mohla pohovořit dvojice Víťa Kubáň s Honzou Lamichem, kteří jako vítězové skupiny B vyzvali až třetího z Cé Lukáše Bilíčka a Rudolfa Vaška a přesto dostali nátěr.
O kvalitách Jirky Valenty s Petrem Rožnovským a bratří Borunských není třeba debatovat a po krásném zápase se radovali bráchové. O kvalitě turnaje svědčí i to, že se do čtvrtfinále nedostala dvojice Pavel Stuchlík -Jarda Raška, kteří dlouhodobě vykazují takovou nadstandartní formu, že by v Braneckých mohli klidně lít železo do forem.Ovšem na jejich omluvu je třeba konstatovat, že smolně a těsně podlehli pozdějším finalistům, kterými se stali Petr Lamich se Sašou Ostroborodovem.
Finále jmenovaných s bratry Borunskými bylo nefalšovaným dramatem, který režíroval hradecký Kafelnikov Saša s Petrem Lamichem, který běhal jako DelPotro a rozdával úsměvy jako Ivanovičová. Tito dva gerojové shrábli za nadšeného řevu fanynek a fanoušků nejvyšší price money.
Vysoká úroveň tenisového umění uváděla do varu nejen hráče, ale i diváky. Nejvíce se to podepsalo na dvou fandech z Kajlovce, kteří se dostali do takového transu, že při jejich odchodu se zdálo, že budou muset použít i přední náhon. O udržení nastavené tenisové laťky do dalších ročníků nemusíme mít obavu, protože se v českém tenisovém rybníku prohánějí ještě štiky jako jsou například hoši Wilkonští, Péťa Havrlant či zámecký pán Radek Přibyla.

Po finále proběhlo bombastické vyhlášení vítězů s předáním dolarových šeků a pohárů. Velký pohár pro vítěze, Cikrtovy velikosti, jen podtrhl význam turnaje.
Vyhráli všichni zúčastnění a ze svých úspěchú se radovali dlouho do noci. ==========================================================================

6.12.08:  Mikulášský mix

Vážení,
máme za sebou další z turnajů smíšených dvojic „ Mikulášský mix“, který proběhl v sobotu 6.12.
Turnaje se zúčastnilo devět dvojic a je nutno podotknout, že to byl velice umně namíchaný mix krásných dam ( dá se říci přímo modelek), tenisových nadšenců, trenérů a skautů.
Z celkového prvenství se těšili Vaňkovi, kteří ve finále porazili dvojici Harazim-Kondeová 7 : 5.

Všechny zápasy byly velice vyrovnané a zvláště děvčata se bila jako pravěké Venuše o oheň. Výsledek 6 : 0, kterým v jednom zápase prohráli Koňakovští je naprosto zkreslující a je to spíše důsledek tenisového taktu, slušnosti a tenisové úcty k soupeři. Také 6 : 1 od Vaňkových nadělených pořadatelce Dáji Lamichové a Jarkovi Konderlovi neodpovídá. Dája se musela věnovat mimo tenisu i organizačním věcem a přesto na kurtu dominovala. Avšak její parťák Jarek trochu ztrácel a nestačil. Nezmínit se nedá také o Ivaně Römerové a Petrovi Kivorchianovi, kteří předvedli pravý tenisový koncert. Bohužel se Kozelští neukázali jako dobří posluchači a vyhráli těsně 6 : 2. A tak bych mohl vychválit každý pár Mikulášského turnaje. Kdo nepřišel, ať lituje i kvůli výtečné polévce s játrovými knedlíčky a plňené kuřecí kapse.

A teď pozor !!!
V sobotu 13.12.2008 vypukne finále LAMA TOUR 2008.
Teď již nic nedoženete, takže jen laďte formu a ať jste v sobotu fit !

Ahoj
HRC
==========================================================================

1.12.08: Přátelé!

V sobotu 29.11. proběhla s netrpělivostí dlouho očekávaná baráž o postup do finále LAMA TOUR 2008.
O poslední čtyři postupová místa se přijelo poprat šest párů. Postoupit chtěli všichni a proto jsme měli možnost shlédnout lité souboje opravdových tenisových bohatýrů.

Nejlepší formu si vypůjčil od svého syna Tomáše Martin Berdych, který s parťákem Ondřejem Skalkou deklasoval všechny soupeře a postoupil z prvního fleku. K nim se přiřadili další šťastlivci v pořadí Jiří Valenta a Petr Rožnovský, Petr Lamich a Saša Ostroborodov a Daniel Kusyn s Ladislavem Lazarem.

Jelikož byl dnes odtajněn i pohár za celkové prvenství, mohu Vám sdělit, že spolu s finanční prémií je opravdu ve finále o co hrát.
Jednoduché to nebude mít žádný z favoritů, jelikož vidina pohádkového bohatství a slávy v tenisovém světě nastartuje i papírově slabší dvojice k nadlidským výkonům. Údajně se i Sampras vyjádřil, že kdyby se nesmyslně neunavoval pinkáním se Štěpánkem, mohl přijet ještě naposledy v kariéře něco velkého vyhrát.

Takže trénujte, ať je ve finále k vidění pořádná střelba.

Ahoj
HRC ==========================================================================

24.11.08: Zprávička ze zákulisí tenisového dění :

Představte si, že borci z našeho tenisového klubu vyhráli letošní tenisovou podnikovku. Mám za to, že je to fenomenální úspěch, když zjistíte, jaká slavná jména ( nebojím se říci) českého tenisu tuto soutěž hrála.
Tento výsledek ukazuje, že jsme se v našem oddíle vydali správnou tenisovou cestou.

A to ještě není vše! Náš hráč a trenér Saša Ostroborodov byl v rámci podnikovky vyhlášen jako nejlepší singlista !

Do firmy nám tedy přibyly další poháry a už se zamýšlíme kam s nimi. Zřejmě z nich hosté na recepci budou pít kafe.

Počítáme , že pohárů bude stále přibývat, jelikož Saša vychovává generaci ještě úspěšnějších tenistů. V letošní sezóně se s větší vervou vrhly do zápasů a tréninků i naše tenisové dámy a děvčata a je jen otázkou času, kdy urvou výraznější úspěch.
Nesmíme také zapomenout na probouzející se tenisové talenty v kategorii do 50 let a nad 60 let. Věříme, že si také brzy něco urvou.
Když už píšu o těch starších, tak musím seriózně sdělit, že důchodci si na naše kurty nacházejí cestu stále častěji a to nás těší.

A nyní pozvánka na sobotu : 29.11.2008 se koná baráž o postup do finále LAMA TOUR 2008.
Kdo může, ať se urychleně přihlásí. Dolary jsou připraveny, jen je zvednout.

Ahoj HRC ==========================================================================

Pozor ! Pozor ! Pozor ! 

Oznamujeme Vám, že z technických důvodů je opravný turnaj LAMA TOUR 2008 přeložen z 22.listopadu na sobotu 29.listopadu !

==========================================================================

Vážení sportovní přátelé,

chceme Vás upozornit, že zimními měsíci u nás tenisový život nekončí.

Přesto, že jsou halové kurty v odpoledních hodinách zadány, dopoledne jsou ještě nevyužité hodiny, takže se stačí jen objednat.

To platí i pro fitness a solárium.
==========================================================================

11.10.2008:  V. kolo LAMA TOUR 2008

V sobotu 11.10. proběhlo dlouho očekávané V.kolo LAMA TOUR 2008, ze kterého se vyloupla šťastná deblová osmička, jež má jisté finále a dolary na dosah.

Vítězství si již podruhé vybojovala dvojice Berdych – Skalka. Ve finále je vyzvali Šulák s Veselým, kteří již průběžně prohrávali 3 : 0, ale neuvěřitelně se zvedli, dotáhli na 4 : 3, jenže potom „Berdychovci“ zúročili zkušenosti Berdycha mladšího z ATP turnajů a zvítězili v poměru 6 : 3.

O poslední čtyři volná místa pro účast ve finále se bude bojovat v baráži v sobotu 22.11. Takže držíme palce.

Litovat mohou ti, jež v sobotu nepřišli, protože počasí bylo jako malované a turnaj se vyvedl i po společenské stránce.

Nakonec jedna tenisová báseň :

Jede Rumcajs v tanku a volá na Manku,
 že až chytí Cipíska, tak ho řádně vyliská,
poněvadž mu ze stolu sebral míče Wilsony,
chodil s nimi po lese a krmil jimi bizony. ==========================================================================

6.10.2008:

Zdravím nejen tenisové, ale všechny příznivce našeho klubu.

Na tento týden je meteorology hlášeno pěkné počasíčko, takže toho využijte a přijďte si naposledy zahrát ven, protože jak už víte, od 17.10. se rozjede halový provoz.

Nezapomínejte, že je třeba posilovat všechno svalstvo a proto využijte i fitness. Uznání v tomto směru zaslouží vzorná cvičitelka Lucie Glogarová, která si již vybudovala kmen pravidelných návštěvnic. Nutno říci, že děvčatům to jde k duhu. 
Chlapi trochu zaostávají, i když i zde se najdou urpuťáci, kteří za chvíli neprojdou dveřmi. Nemyslete si, že budeme kvůli vám bourat futra! Choďte na štorc! 
V rámci zvýšení návštěvnosti fitka vyhlašujeme soutěž:
Komu se podaří některý z našich rotopedů rozjet a projet posilovnu, dostává celoroční vstup zdarma.

Ještě připomínám, že masáže jsou v pátek od 16.00 hod. Zdůrazňuji, že se jedná o klasické masáže, nikoli erotické. Takže hoši, půvabná děvčata u vstupu jsou recepční a ne masérky! Masér je na konci chodby vpravo!

Po celý den je vám k dispozici solárko. Ovšem nepřežeňte to, ať nechodíte jako krocani.
„ Radši denně na solárku, nežli ležet doma,
za dva týdny získáš barvu roma“.

Blíží se sobota, kdy proběhne V.kolo LAMA TOUR 2008. Přejeme všem dobrou formu, ať se vám podaří ukrojit co nejvíce z dolarové odměny.
Zdar
HRC ==========================================================================

O POHÁR MĚSTA HRADEC NAD MORAVICÍ ... 27.9.2008: 

V sobotu 27.9.2008 se konal v našem areálu tenisový turnaj „ O pohár města Hradec nad Moravicí“.

K velmi dobré organizaci a pohoštění přispěl ještě starosta města tím, že zařídil krásné počasí a všechny mače proto mohly proběhnout v pohodové atmosféře. Všechny dvojice se vypjaly k výkonům na hranici svých možností a vzhledem k tomu, že většinu tvořili hradečtí tenisté, docházelo k doslova bratrovražedným soubojům. Samozřejmě, že v duchu fair play.

Do finále hladce postoupila dvojice Hajder-Holuša, která čekala na vítěze souboje Vaněk-Kyjovský a Přibyla-Havrlant. Po nečekaném zkratu prvně jmenované dvojice ( tři neproměněné mečboly) se do finále podívali i zásluhou zázračných úderů Radek Přibyla a Petr Havrlant, čímž dokázali svoji extratřídu. Možná by stálo za to zjistit, jestli kastelán Radek nebuší na zámku někde o zeď. Finále se ovšem odehrálo podle not hradeckého mládí a Jirka Hajder s Radimem Holušou odešli s pohárem za vítězství v poměru 6 : 3.

Gratulace patří jak vítězům, tak všem zúčastněným. Dík pořadatelům. Tento víkend je tenisový areál po dlouhé době volný, takže zájemci neváhejte a zabukujte si hodiny, jelikož se blíží konec letní venkovní sezony. 15.10. stavíme halu !
Ahoj HRC ==========================================================================

FIREMNÍ DEN AUTORIZOVANÉHO PRODEJCE MERCEDES BENZ, MORAVIA CENTRUM s.r.o. ... 20.9.2008: 

V sobotu, dne 20.9., proběhl v našem areálu avizovaný „ FIREMNÍ DEN AUTORIZOVANÉHO PRODEJCE MERCEDES BENZ, MORAVIA CENTRUM s.r.o.“.

I přes nepřízeň počasí se v rámci tohoto dne uskutečnil tenisový turnaj ve čtyřhrách, kterého se zúčastnilo 10 párů. Z vítězství se radovala dvojice Papavasilevský – Vlachopulos, která ve finále porazila Urbančíka s Fridrichem.

V rámci firemního dne proběhly i předváděcí jízdy vybraných modelů Mercedes-Benz.
Takže pro hradecké, kteří naše stránky nečetli – svatba to nebyla !

Další vrchol letošní tenisové sezony se chystá na tuto sobotu ( 27.9.), kdy se koná tenisový turnaj ve čtyřhrách „ O POHÁR MĚSTA HRADEC NAD MORAVICÍ“.

Počasí se má umoudřit, tak snad příjde babí léto ( baby mohou přijít taky). Věříme, že všichni nabušení borci jsou již přihlášení a pěkně si to užijeme.

Nazdar v sobotu.
HRC
==========================================================================

LAMA TOUR 4.kolo ... 13.9.2008: 

V sobotu 13.9.2008 se uskutečnilo IV. kolo LAMA TOUR za účasti 11 párů. Po strhujícím souboji vyhrála dvojice Evald Fus a Luboš Harazím, která ve finále porazila Libora Sedláčka s Mojmírem Veselým.
Počasí se naštěstí na nás neobrátilo tou horší stranou a všichni, kdo našli odvahu přijít, si připsali body do celkové tabulky. Může se proto stát, že hráči s nižší výkonností, ale s poctivou účastí na těchto turnajích, budou v konečném účtování výše, než by leckdo předpokládal.

Proto nezaspěte 11.10.2008 !

V průběžném pořadí LAMA TOUR 2008 vede dvojice Lukáš Bilíček a Rudolf Vašek se 740-ti body. Mimo dva turnaje , které proběhly v minulém týdnu, byly naše kurty trochu osiřelé, protože hradecká tenisová elita pod vedením pana starosty se zúčastnila tenisového campu v Chorvatsku na Jadranu. Vyzbrojeni vepřovkami, párky s fazolí a ortézami jeli nahnat fyzickou kondici na závěr sezony. Věříme, že se nám vrátí zdraví a na kurtu proženou i registrované hráče.

Sportu zdar a tenisu zvlášť.
HRC
==========================================================================

6.9.08 - Firemní den OSTROJ OPAVA a.s.

==========================================================================

LAMA MIX ... 23.8.2008:

( fotogalerie zde)

V sobotu proběhl ke všeobecné spokojenosti předem avizovaný turnaj LAMA MIX.

Počasí bylo přívětivé, tenisté a zvláště tenistky byly po všech stránkách výborně připravené a organizátoři bezchybní.

Vítězný pár LAMA MIX 08Ještě jednou patří gratulace Harazimovým, kteří po boji zvítězili nad Rickovými 7:5.

O vysoké úrovni turnaje svědčí účast hráčů nejen z okolí Opavy, ale přijeli i manželé Hurtíkovi z Nelahozevsi u Kralup n/Vl., hrající západní okruh. Půjde-li to takhle dále, tak co nevidět zde budou soupeřit páry z celého středoevropského regionu. A to pro zaneprázdnění nemohli přijet manželé Ostroborodovovi z Ruska.

Turnaj navštívil i nejpilnější člen klubu Jarda Raška, který má zraněné zápěstí a proto pouze vyhlížel talenty. Údajně se teď věnuje kolu a sběru hub. Padlo podezření, že si zranění přivodil, když chtěl sebrat sádrového hřiba ze sousedovy zahrady. Přejeme mu brzké uzdravení.

Za výborně zorganizovaný turnaj patří dík pořadatelce paní Lamichové a jejím pomocníkům. Vydařil se nejen po sportovní, ale i po gastronomické stránce.

Chybu udělal ten, kdo v sobotu na Hradci nebyl, protože souběžně s naší akcí proběhl na vedlejších kurtech volejbalový turnaj a za naší sponzorské účasti v areálu U chovatelů „ Folkové léto“.

Zveme rovněž všechny děti s rodiči na zámek v Hradci nad Moravicí na akci nazvanou „ Pohádkový les“ v neděli 7.9.2008 ve 14,00 hod.

HRC
aktuální  rok 2011  rok 2010  rok 2009
© 2007-2008 Sportovní areál LAMA   webmaster Počítadlo přístupů: